Členové TJ Ostrava jsou rovněž členy ČUS a mohou cestovat do zahraničí i s rodinnými příslušníky s cestovním pojištěním Kolumbus od Kooperativy o 20% levněji. Pojištění lze uzavřít pro všechny druhy výjezdů: zahraniční turistické pobyty, aktivní sportovní dovolenou i účast v organizovaných sportovních soutěžích.

„Cestovní pojištění KOLUMBUS je na trhu ojedinělou záležitostí, obsahuje například krytí zásahu horské záchranné služby nebo dvojnásobné krytí v případě, že se úraz stane při dopravní nehodě. Děti do šesti let, které cestují alespoň s jednou dospělou osobou, mají pojištění zdarma a mládež až do 18-ti let má na pojištění 50 % slevu, což je od Kooperativy pomoc mládežnickému sportu“, říká autor projektu spolupráce ČUS a Kooperativy Viktor Podloucký. 

Smlouvu na pojištění může člen ČUS uzavřít on-line během několika minut přes tento odkaz nebo přes odkazy na webu ČUS (www.cuscz.cz).