Za mistrovské tituly, medailová umístění na mistrovstvích ČR, Evropy a světa, na Olympiádě mládeže, v Českých pohárech, na významných turnajích a za mimořádné sportovní úspěchy v roce 2014 bylo oceněno 23 sportovců, trenérů a družstev TJ Ostrava jeho vedením.

Slavnostní poděkování bylo součástí celovečerního programu Galashow mažoretek ZIK-ZAK Vratimov. V průběhu večera byl navázán videohovor s našimi loňskými extraligovými mistryněmi v golfu Sylvou Michálkovou a Veronikou Holišovou, které v současnosti působí na Novém Zélandu. Věcnými cenami bylo odměněno 10 předškolních, školních a zájmových kolektivů za vytvoření výrobků s vánoční tématikou, které byly vystaveny na výstavě Slezských betlémů a górnoslaskich szopek v prostorách radnice městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz.

 Za mistrovské tituly, medailová umístění a mimořádné výsledky v roce 2014 převzali ocenění:

ve stolním tenise:

 • Mistři ČR v družstvech kadetů - Jiří Martinko, Tomáš Martinko, Jakub Plachta, Šimon Bělík;
 • za 2.místo na MČR družstev dorostenců – Patrik Klos, Tibor Pavlík, Filip Sikora, Jiří Martinko;
 • Jiří Martinko za 1.místo v mixu, za 2.místo ve dvouhře na MČR st.žactva, za 3.místo ve čtyřhře dorostu, za reprezentaci ČR ve starších žácích;
 • Tomáš Martinko za 2.místo ve dvouhře  na MČR ml.žactva, za 2.místo v mixu, za 2. místo ve čtyřhře st. žáků;
 • Patrik Klos za 3.místo ve čtyřhře dorostu;
 • Jakub Plachta za 2.místo ve čtyřhře st.žáků;
 • Tibor Pavlík za 3.místo ve dvouhře na MČR dorostu; 
 • Šimon Bělík za 3.místo ve dvouhře na MČR ml.žáků; 
 • trenéři Jiří Bajger a Karel Karásek;

v golfu:

 • Hanka Ryšková za vítězství v kvalifikačních kolech extraligy v individuálním pořadí, za vítězství na mezinárodním Mistrovství světa dorostu v Karlových Varech, za reprezentaci ČR na Mistrovství Evropy dorostenek, za reprezentaci ČR na amatérském Mistrovství světa v Japonsku, kde byla nejlepší hráčkou českého týmu, za reprezentaci na European Young Masters v Německu, za 6.místo na mezinárodním Mistrovství Slovinska, za reprezentaci ČR na Duke of York Young Champions Trophy ve Skotsku, za fantastické 7.místo na prvním Mistrovství světa juniorek v Kanadě, kde tým juniorek 6.místem dosáhl skvělého historického úspěchu pro český golf, za reprezentaci ČR na Grandfinále Faldo Series v USA, za 1.místo v republikovém žebříčku kadetek;
 • Matěj Bača za vítězství v US Kids Golf Tour na Slovensku a vítězství na mezinárodním mistrovství Rakouska žáků do 10 let;
 • Ondřej Volejníček za titul Objev roku do 12 let v kategorii chlapců, který získal největším snížením handicapu v celé ČR v dané kategorii;

v rapid šachu:

 • Ludmila Kopcová za 2.místo na MČR 2014 mezi dívkami do 14 let, za 1.místo na Krajském přeboru v Ostravě dívek do 14 let, za 3.místo na Mistrovství Moravy a Slezska v kategorii dívek do 16 let; 
 • Marek Mrva za vítězství na mezinárodním rapid turnaji v Mostech u Jablunkova a za dlouholetého kapitána „A“ družstva dospělých;
 • trenér Ladislav Kopec;

v judo:

 • Filip Kršňák za Mistra Moravy a vítězství v 17 turnajích v ČR, Polsku a na Slovensku;
 • Markéta Hýlová za 3.místo na přeboru ČR v Hranicích na Moravě, za 1.místo na turnaji v polském Jaslo  a medaile z Českého poháru v Jablonci a Chomutově;
 • Eliška Chmelařová za 1.místo na turnajích v Hradci Králové a polských Myslowicach, medaile z Českého poháru v Brně a Teplicích, za 7.místo na přeboru ČR v Hranicích na Moravě;
 • Leona Ščerbová za 2.místo na Mistrovství Moravy, za 1.místa na turnajích v polských Myslowicach, slovenských Michalovcích a na Krajském přeboru v Opavě;
 • Karolína Pavlasová za 1.místa na turnajích v Praze a v Michalovcích, za 7.místo na přeboru ČR v Ostravě a za medailová umístění na Českém poháru v Chomutově a Teplicích;

v beachvolejbale:

 • Kateřina Valková za 1.místo na halovém MČR do 20 let; za 2.místo na MČR do 20 let, za 4.místo na MS do 19 let v Estonsku, za 5.místo na Olympiádě mládeže v Číně a za juniorskou reprezentaci ČR ve volejbale.

  Galerie

   Kompletní galerie >>