Historie

Klub jógy vstoupil do společenství TJ Nová huť v roce 1972. Jeho začátky byly obtížné. Chyběla základní odborná literatura, metodika i finanční prostředky. Propagace jógy, jako životního stylu moderního člověka, byla v počátcích klubu chápána jako něco absolutně neslučitelného s tehdejší komunistickou ideologii a filosofií. Členové klubu získávali informace a literaturu o svém sportu nejrůznějším způsobem ze zahraničí.

Teprve v roce 1974 tehdejší ČSTV zařadil organizovanou jógu do odboru základní a rekreační tělesné výchovy (ZRTV), čímž byla legalizována. Zájem o cvičení jógy v Ostravě zvyšovali zkušení hostující lektoři, jako Dr. Gitananda z Indie, či paní Osius z USA. Klub sám jógu propagoval víkendovými soustředěními, přednáškami i veřejnými vystoupeními v halách. Jeho činnost se postupně rozšiřovala o alternativní medicínu, fytoterapii, zdravou výživu a další obory, které s jógou přímo souvisí.


V TJ NH se jóga vyčlenila z klubu AZOV v roce 1992 a je členem Unie jógy ČR. Působí v ní přes 40 kvalifikovaných cvičitelů, kteří vedou pravidelné kurzy a semináře pro více jak 1500 zájemců v 15 střediscích na území regionu.

Cvičitelé a cvičení klubu jógy: https://www.klubjogyostrava.cz/cvicitele-a-cviceni/

Akce: https://www.klubjogyostrava.cz/akce-s-jogou-v-roce-2019/

 

Galerie

 Kompletní galerie >>

Kontakty

Herbert Konečný
předseda klubu

mobil » +420 737 624 916

e-mail » Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.V případě zájmu o cvičení je možné se přihlásit u předsedy klubu.