Sportovní den pro celou rodinu  - DEN MATEK - sobota 10.5.

Na první sportovní den projektu „Sportuje celá rodina“ přišlo v sobotu do areálu TJ Ostrava na Varenské ulici čtyřicet rodin, z nichž osmnáct se aktivně zapojilo do soutěžních bojů v badmintonu, stolním tenise, plážovém volejbalu a tenise.

Především u prvních dvou disciplín byly rodinné turnaje provázeny nadšením. „Mnohé děti stály za pingpongovým stolem nebo pod badmintonovou sítí poprvé a nasávaly atmosféru sportovního klání za podpory rodičů i prarodičů, což bylo hlavním smyslem této akce,“ říká Tomáš Staníček, ředitel pořádající TJ Ostrava. Účastníci si vyzkoušeli i další sportovně rekreační disciplíny jako ruské kuželky, pétank, kroket, patování na golfíku, zahradní šachy, či střelbu na basketbalové koše a do různých branek. Zábavná část programu byla připravena k oslavě Dne matek, kterým byla k dispozici kosmetická poradna, nehtová modeláž, jízdy zručnosti s autoškolou – pro zručné se simulátorem podnapilosti a zkoušky elegance na motocyklech Harley Davidson. Potěšujícím překvapením pro maminky byla možnost odložení malých dětí do dětského koutku, kde se dívaly na pohádky, kreslily, hrály či zkoušely gymnastické prvky na opičí dráze, nebo dováděly na skákacím hradě.

„Jelikož všech pět rodinných sportovních dnů podpořilo statutární město Ostrava v programu Ostrava – Evropské město sportu 2014, je veškeré sportování i atrakce zdarma a ještě zbylo na krásné ocenění za výkony. Rodiny, které nás navštívily, ale tentokrát nezasáhly do turnajových soutěží, začaly se touto myšlenkou pro příště zabývat,“ hodnotí ředitel TJ Ostrava a dodává, že v sobotu 31.května se bude v areálu slavit Den dětí, pro které budou připraveny kromě sportovních soutěží i spousty atrakcí. „U dětí od 5 do 15 let budeme zkoušet jejich vrozené schopnosti k určitým typům sportů, ve kterých by mohly dosáhnout dobrých výsledků.“  

Informace o možnostech dalšího bezplatného sportování v areálu Varenská ke Dni dětí 31.5., ke Dni otců 21.6., ke Dni mládeže 9.8. a ke Dni seniorů 4.10., i o testování sportovních schopností dětí naleznete na www.tjostrava.cz nebo na facebooku tjostrava.

 Galerie

 Kompletní galerie >>