golfový klub

Přejít na web golf-ostrava.cz

Přejít na Facebook profil

Iniciátorem myšlenky založení golfového klubu na Ostravsku byl ing. Jan Cieslar, který se s golfem seznámil během svých léčebných pobytů v Mariánských Lázních. Více než 10 let se zabýval myšlenkou postavit hřiště i na Ostravsku – po hledání v podhůří Beskyd a v okolí Ostravy padla nakonec volba na zámecký park v Šilheřovicích. Díky velkému pochopení tehdejšího vedení podniku Nová Huť se mohlo v roce 1968 skutečně začít stavět. Práce postupovaly tak rychle, že již na podzim v roce 1970 mohl být uspořádán 1. ročník „Ostravského turnaje“, který přilákal celou tehdejší českou hráčskou i funkcionářskou špičku. Golfový areál, jehož dominantou je Rotschildův zámek, je umístěn v zámeckém parku s množstvím velmi vzácných starých stromů přivezených sem z celého světa.

Golfový klub je finančně podporován statutárním městem Ostrava a Moravskoslezským krajem.

Provozní doba recepce/hřiště

Hřiště